eprzewodnicy.pl

Blog tematyczny o turystyce i sporcie

Rekreacja

Agroturystyka w Polsce coraz popularniejsza

Agroturystyka w Polsce coraz popularniejsza

Urlop to doskonała okazja do odpoczynku na łonie przyrody, szczególnie jeśli ktoś na co dzień żyje w mieście. W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc, dzięki czemu każdego roku można odwiedzić zupełnie inną destynację. Osoby pragnące odpocząć od zgiełku miasta mają wiele opcji do wyboru. Warto im polecić między innymi gospodarstwo agroturystyczne, szczególnie w przypadku wakacji rodzinnych. Będzie to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż wyjazd do egzotycznego kraju. Polskie wsie mogą być niezwykle urokliwe, więc warto się o tym przekonać osobiście.

Agroturystyka co to?

Agroturystyka ma ścisły związek z wiejską turystyką. Dla wielu osób będzie to wobec tego powrót do dzieciństwa. Miejsca noclegowe są oferowane z dala od zgiełku miasta, można liczyć na atrakcyjną lokalizację, błogą ciszę i spokój. W wielu przypadkach otrzymuje się nawet pełne wyżywienie, czyli regionalne potrawy przygotowane z lokalnych produktów spożywczych. Niektórzy oferują nawet możliwość uczestniczenia w rozmaitych pracach gospodarskich. Będzie to wspaniała przygoda. Można obcować ze zwierzętami, łowić ryby, jeździć konno itd. Właściciele gospodarstw agroturystycznych dbają o zadowolenie gości. Można wobec tego liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Prezentują oni tradycyjne rzemiosło, możliwe staje się poznanie podstaw haftowania lub szydełkowania, robienia masła itd.

Czy warto zdecydować się na agroturystykę?

Jeśli ktoś chce wypocząć na łonie natury, to pobyt w gospodarstwie agroturystycznym będzie dla niego świetną opcją. Może poznać ludowe obrzędy, lokalne zwyczaje. Bardzo często jest też okazja do wspólnego wyrabiania różnych produktów typu wędliny oraz wypieku prawdziwego chleba. Ogromną zaletą będzie oczywiście piękna okolica, malownicze krajobrazy. Przyjemnie jest popatrzeć na lasy, łąki, wszechobecną zieleń. Działa to kojąco na układ nerwowy, sprzyja relaksowi. Można liczyć na wypoczynek zarówno aktywny, jak i bierny. Jeśli ktoś jest ciekawy życia na wsi, to powinien pomyśleć o pobycie w gospodarstwie agroturystycznym, szczególnie z dziećmi. Piesze wędrówki, przejażdżki rowerem i wozem z sianem, wykopywanie ziemniaków – na wsi wbrew pozorom nie można się nudzić.

Najlepsza agroturystyka w Polsce – gdzie się wybrać?

W Polsce jest wiele gospodarstw agroturystycznych i stale przybywają nowe ze względu na to, że mnóstwo osób pragnie spędzać w nich swój wolny czas. Można odwiedzić miejscowość Sołtysy, w której znajduje się gospodarstwo agroturystyczne w leśniczówce. Z atrakcji na uwagę zasługują przykładowo trenowanie z psami zaprzęgowymi, uprawianie narciarstwa, jazda rowerem, pływanie kajakiem. Pobyt na Mazurach również będzie świetną opcją ze względu na piękne widoki. Wiele gospodarstw mieści się na obszarach chronionych, są one ekologiczne. Gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach zapewni oddychanie czystym powietrzem, błogi spokój. Można jeździć konno, żeglować, wędkować itd. Warto odwiedzić także górskie destynacje, miejsca położone w parku narodowym. Opcji do wyboru jest multum.

Udostępnij