eprzewodnicy.pl

Blog tematyczny o turystyce i sporcie

Turystyka

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolska

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolska

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się szlaki rowerowe Małopolska oferuje w tym zakresie spore możliwości. Małopolska jest idealna zarówno dla niedzielnych rowerzystów, jak i długodystansowców, którzy lubią wyzwania.

Trasy rowerowe

W województwie małopolskim znajduje się wiele malowniczych terenów, po których prawdziwą przyjemnością jest jazda rowerem. Warto pamiętać, że turystyka rowerowa to bardzo zdrowa oraz ekologiczna forma spędzania wolnego czasu. W ten sposób można odkryć nieznane dotąd okolice. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze ścieżki rowerowa Małopolska oferuje wiele opcji. Można śmiało powiedzieć, że fantastycznym regionem na rodzinne wyprawy rowerowe jest Małopolska. Wybór tras jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Dostępne są trasy bardzo łatwe, które są doskonałe dla najmłodszych, a także górskie, które są bardziej wymagające. Bez wątpienia prawdziwym rajem dla miłośników dwóch kółek jest Małopolska. Znajduje się tam również wiele wyjątkowych zabytków oraz atrakcji.

Wybór ścieżek rowerowych

Warto mieć świadomość, że aż 800 km tras rowerowych jest obecnie w Małopolsce. Trasy rowerowe Małopolska odseparowane są od ruchu samochodowego. Bez wątpienia jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Co kilkanaście kilometrów zlokalizowane są Miejsca Obsługi Rowerzystów, w których znajdują się przenośne toalety, stoły oraz wiaty. Jest to idealna lokalizacja na piknik podczas wycieczki. Najlepiej wybierać sprawdzone ścieżki rowerowe Małopolska jest wyjątkowym regionem. Wybór tras rowerowych w Małopolsce jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie.

Najpiękniejsze trasy

Jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w całej Polsce to trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Prowadzi wśród ciekawej scenerii górskiej z terenami pagórkowatymi. Widoki są nie tylko na jezioro, ale także na Beskidy, Tatry oraz Pieniny. Można śmiało powiedzieć, że trasa jest dosyć łatwa, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić. Są jednak miejsca, w których trzeba pokonać krótkie, ale bardziej strome podjazdy. W tych miejscach można po prostu prowadzić rower, żeby oszczędzić jak najwięcej sił. Przeprawa statkiem przez jezioro, pomiędzy zamkami w Czorsztynie i Niedzicy to świetna atrakcja dla dzieci. Później można spokojnie wrócić północnym brzegiem jeziora i podziwiać nieziemskie widoki na Tatry Wysokie. Warto mieć na uwadze, że cała trasa liczy około 40 km, więc można ją spokojnie pokonać w ciągu jednego dnia. Podhale to bardzo malowniczy rejon i można tu wyznaczyć nawet kilkanaście tras rowerowych. Z lokalnych dróg z ruchem samochodowym trzeba skorzystać tylko w kilku miejscach. W Nowym Targu można rozpocząć wycieczkę i zostawić tam samochód, a następnie skierować się w stronę Dębna. Znajduje się tam słynny drewniany kościół z XV wieku. Malowniczy rezerwat Przełom Białki to kolejna ciekawa atrakcja na trasie. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś znać już ścieżki rowerowe w Małopolsce.

Udostępnij