eprzewodnicy.pl

Blog tematyczny o turystyce i sporcie

Turystyka

Wymieniamy atrakcje turystyczne na Śląsku

Wymieniamy atrakcje turystyczne na Śląsku

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się atrakcje turystyczne Śląsk oferuje w tym zakresie spore możliwości. Jednym z regionów Polski, o którym można mówić bez końca jest województwo dolnośląskie. Jest to niezwykły i atrakcyjny pod wieloma względami region, który trzeba koniecznie odwiedzić.

Wyjazd na Dolny Śląsk

W tym artykule wymienimy najciekawsze atrakcje turystyczne na Śląsku. Można śmiało powiedzieć, że prawdziwą skarbnicą atrakcji turystycznych jest Dolny Śląsk. Bez wątpienia turyści chętnie tu przyjeżdżają każdego roku. Nikogo raczej to nie powinno dziwić, ponieważ jeśli bliżej przyjrzysz się atrakcjom to za każdym razem możesz odkryć coś zupełnie innego. Można tu znaleźć wyjątkowe podziemne trasy turystyczne, uzdrowiska, pałace oraz zamki. Z tymi miejscami związanych jest mnóstwo ciekawych legend oraz historii. Należy pamiętać, że w jeden dzień nie da się zwiedzić Dolnego Śląska. Można przypuszczać, że nawet cały tydzień nie wystarczy, żeby poznać wszystkie atrakcje. Właśnie dlatego warto tu powrócić, żeby odkryć zupełnie nowe miejsca.

Wędrówki górskie

Szczególnie zadowoleni powinni być wielbiciele wędrówek górskich. Do zdobycia jest kilka szczytów, a do przemierzenia wiele tras. Najważniejsze szczyty to Śnieżka, Szczeliniec oraz Góra Ślęża. Prawdziwe perły architektury czekają tutaj na turystów ceniących zabytki i poznawanie lokalnej historii. Warty uwagi jest Zamek Książ oraz Pałac w Ząbkowicach Śląskich. Warto podkreślić, że Wrocław jest największym miastem na Dolnym Śląsku. Jest to również stolica województwa, która skrywa wiele zabytkowych obiektów. W tym miejscu można wymienić przepiękny most Tumski usytuowany na wrocławskiej starówce oraz archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Wyjątkowego klimatu temu miejscu nadaje sąsiedztwo rzeki Odry. Najlepiej kilka długich dni przeznaczyć sobie na zwiedzanie Wrocławia. Niektórych o zawrót głowy może przyprawić ilość miejsc wartych odwiedzenia.

Atrakcje dla turystów

Warto dodać, że Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław, ale również gminy atrakcyjne turystycznie, doliny oraz malownicze góry. Wszędzie na turystów czekają niesamowite atrakcje, które trzeba koniecznie zobaczyć. W malowniczej Kotlinie Kłodzkiej zlokalizowane jest Kłodzko, które leży nad Nysą Kłodzką. Warto podkreślić, że jest to jedna z najstarszych miejscowości w regionie. Urzeka nie tylko niepowtarzalnym klimatem, ale również niezrównaną historią oraz wspaniałą architekturą. Do tego Twierdza Kłodzka góruje nad miastem. Turyści tłumnie zjeżdżają w jej podziemia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że za zabytek została uznana Twierdza Kłodzko. Dzięki temu została udostępniona do dyspozycji turystów. Niezapomniane przygody oraz opowieści o więźniach i żołnierzach czekają na wszystkich zainteresowanych. Wspaniałą panoramę Ziemi Kłodzkiej widać w wieży widokowej. Trzeba zejść do podziemi, jeśli już odwiedzamy Kłodzko. Opłaca się również przyjrzeć rzeźbom oraz kamienicom. Centralną budową rynku jest ratusz, który posiada niejednolity stylowo wizerunek i trzy kondygnacje. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, dlaczego warto zwiedzić Dolny Śląsk atrakcje turystyczne cię zaskoczą.

Udostępnij