eprzewodnicy.pl

Blog tematyczny o turystyce i sporcie

Turystyka

Wycieczka do Kornwalii – kiedy i czy warto pojechać

Wycieczka do Kornwalii – kiedy i czy warto pojechać

Wielka Brytania to kraj, który każdego roku, odwiedzany jest przez masę turystów. Piękne zabytki oraz niesamowite krajobrazy, jakie oferuje ten kraj, są czymś dla wielu osób, co po prostu trzeba zobaczyć. Myśląc o wycieczce do Wielkiej Brytanii, nie każdemu na pierwszą myśl przychodzi Kornwalia. Jak się jednak okazuje, jest to całkowicie niezwykły region, który ma naprawdę wiele do zaoferowania wszystkim odwiedzającym. Szkoły do pływania na desce, plaże oraz kluby, to jedynie, część z tego, co ma do zaoferowania ten region Anglii. Wycieczki do Kornwalii zawsze są niezwykle atrakcyjne, dlatego warto być może rozważyć właśnie ten kierunek. 

Kiedy warto wybrać się do Kornwalii?

Wielka Brytania kojarzy się często z deszczową i pochmurną pogodą. Kornwalia jest jednak regionem, który warto odwiedzić w sezonie, gdy jest tam ciepło i można śmiało skorzystać z uroków tego miejsca. Najlepsze miesiące, w których warto, jest pojechać do tego regionu to Czerwiec, Lipiec, Sierpień i Wrzesień. To właśnie w tym okresie, pogoda jest najlepsza. Temperatura jest wtedy bardzo przyjemna, dzięki czemu można śmiało zwiedzać całymi dniami niesamowite miejsca położone w Kornwalii. Zasadniczo miesiące takie jak Styczeń, Luty oraz Marzec są bardzo mroźne i nie zaleca się odwiedzania tego regionu w tym czasie. Najlepszy miesiąc, w którym można popływać w morzu to zdecydowanie Sierpień, ponieważ woda jest spokojna i ciepła. Pozostała część roku w tym regionie jest dosyć deszczowa, jak to przystało na tę część świata. Wycieczki do Kornwalii należy więc planować w okresie letnim, ponieważ wtedy ten region ma najwięcej do zaoferowania. 

wycieczka do Kornwalii

Dlaczego warto pojechać do Kornwalii?

Jeżeli ktoś nigdy nie słyszał o tym regionie Anglii, to z pewnością się zastanawia czy wycieczka do Kornwalii ma w ogóle sens. Większość osób odwiedzających ten półwysep jest nim zachwycona, ponieważ ma on do zaoferowania zarówno niesamowite krajobrazy, jak i również miejsca bardzo spokojne, pozwalające się wyciszyć. Przede wszystkim region ten słynie z wysokich kilów, dużych fal, zielonych pól oraz niesamowitych tras trekingowych, które ciągną się kilometrami. Szczególnie osoby kochające aktywność fizyczną, będą miały co tutaj robić. Wielogodzinne wędrówki w pięknym krajobrazie lub surfowanie to tylko niektóre z czynności, jakie można w tym regionie śmiało wykonywać. 

Osoby chcące wypocząć na plażach powinny wybierać północne wybrzeże Kornwalii, ponieważ to tam znajduje się najwięcej piaszczystych plaż. Południowa część tego regionu to natomiast liczne plaże kamieniste oraz niskie klify. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i pasjonaci sportu znajdą w tym miejscu zajęcia dla siebie. Samo dodarcie do tego miejsca jest również dosyć proste. Kornwalia jest położona zaledwie 350 kilometrów od Londynu, dlatego śmiało można do niej, dojechać samochodem lub pociągiem. 

Co warto zobaczyć w Kornwalii?

Podczas wycieczki do Kornwalii, można zwiedzić wiele ciekawych miejsc, które z pewnością zachwycą niejedną osobę. Na pewno warto odwiedzić miasto Newquay, które cechuje się tym, że znajdują się w jego pobliżu piaszczyste plaże oraz niesamowite klify. To właśnie do tego miejsca przyjeżdża masa surferów, ponieważ panują tam doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Miasto to jest również świetną bazą wypadową na wycieczki po pozostałych miejscach tego regionu. W Newquay znajduje się wiele hoteli, restauracji oraz innych atrakcji stworzonych z myślą o turystach. 

wycieczka do Kornwalii

Będąc w tym regionie warto także odwiedzić miejscowość Tintagel, w której znajduje się zabytkowy zamek o tej samej nazwie. Miejsce to jest niezwykle urokliwe i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Również wioska rybacka Port Isaac jest miejscem wartym odwiedzenia, ponieważ znajduje się w niej wiele klimatycznych kawiarni oraz restauracji. Miłośnicy natury powinni odwiedzić Projekt Eden, czyli ogromny ogród botaniczny, w którym znajduje się aż 128 tysięcy roślin. Jakby na to nie patrzeć, większość miejsc w Kornwalii, ma swój niepowtarzalny klimat, dlatego będąc w tym regionie, warto zobaczyć jak najwięcej.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij