eprzewodnicy.pl

Blog tematyczny o turystyce i sporcie

Turystyka

Wymarzone wakacje na Kubie – najlepsze miejsca do zwiedzenia

Wymarzone wakacje na Kubie – najlepsze miejsca do zwiedzenia

Kuba to wyspa pełna atrakcji i wrażeń, które z pewnością zadowolą różnorodne gusta i zainteresowania turystów. Aby lepiej zrozumieć i docenić to piękne miejsce, warto przedtem zapoznać się z tym, co wyspa ma do zaoferowania, poznać jej zwyczaje i kulturę. Poznaj najpiękniejsze miejsca Kuby i dowiedź się, co warto zobaczyć!

Planujesz wczasy na Kubie? Dowiedź się, czy warto!

Kuba to wyspa leżąca na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Jest znana ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego, muzyki, tańca i sztuki, a także z pięknych krajobrazów, w tym piaszczystych plaż, gór i lasów deszczowych. Stolicą Kuby jest Hawana, słynąca z kolorowych budynków, zabytkowych miejsc i znanego na całym świecie cygara. Wakacje na Kubie można spędzić również odwiedzając Santiago de Cuba czy Trinidad, które zachwycają turystów piękną architekturą kolonialną, kościołami i rynkami. W kraju tym znajduje się wiele parków narodowych, w tym Park Narodowy Viñales, który słynie z pięknych krajobrazów dolin i szczytów wapiennych, oraz Park Narodowy Ciénaga de Zapata, który jest domem dla wielu gatunków ptaków, roślin i zwierząt. Wody wokół Kuby są również pełne życia, w tym raf koralowych i tropikalnych ryb. Wyspa jest również znanym ośrodkiem kulinarnym, oferującym wiele wyjątkowych smaków i potraw.

Co warto zobaczyć na Kubie? Główne atrakcje

Wiele osób marzy o wakacjach na Karaibach a w szczególności na Kubie i nic dziwnego, gdyż miejsce to oferuje mnóstwo atrakcji. To kraj pełen życia, muzyki, tańca i kolorów, których nie sposób doświadczyć nigdzie indziej. Co warto zwiedzić na Kubie? Oto lista kilku głównych miejsc, które obowiązkowo trzeba zobaczyć!

Hawana – stolica Kuby, która słynie z pięknej architektury, kolorowych uliczek i zabytkowych miejsc.

Dolina Viñales – turystów z całego świata przyciąga piękny krajobraz doliny, z charakterystycznymi szczytami wapiennymi, gdzie można zwiedzać plantacje tytoniu, wędrować po malowniczych górach i wsiach, a także poznać życie i kulturę mieszkańców.

wakacje na Kubie

Trinidad i Santiago de Cuba – dwa najpiękniejsze miasta Kuby, które przyciągają turystów mnóstwem atrakcji.

wakacje na Kubie

Playa Paraíso – dziewicza plaża na wyspie Cayo Largo, która zachwyca turystów kryształowo czystą wodą, białym piaskiem i przepięknym krajobrazem.

wakacje na Kubie

Baracoa – piękne, malownicze miasteczko na wschodzie Kuby, słynące z kuchni, a także pięknych krajobrazów, wodospadów i plaż.

wakacje na Kubie

Jardines del Rey – archipelag na północnym wybrzeżu Kuby, gdzie znajdują się piękne plaże, rafy koralowe i błękitne wody.

Przenieś się w czasie i odkryj piękno Hawany!

Stolica Kuby pozwala turystom dosłownie przenieść się w czasie, a to za sprawą Starej Hawany, czyli La Habana Vieja. To najstarsza część miasta, gdzie można zobaczyć wiele zabytkowych budynków, kościołów, muzeów i galerii sztuki. Stara Hawana jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w stolicy warto również obejrzeć jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych, czyli Catedral de San Cristóbal.

Poznaj najpiękniejsze miasta Kuby!

Trinidad i Santiago de Cuba to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych miast Kuby. W Trinidad turystów przyciąga szczególnie Plaza Mayor. Jest to główny plac miasta, na którym znajdują się kolorowe domy, kościoły i muzea, a także sklepy z rękodziełem. Warto zobaczyć również wodospady El Cubano, które znajdują się w Parku Narodowym Topes de Collantes, w pobliżu miasta. Jeśli zdecydujesz się najpierw odwiedzić Santiago de Cuba, to koniecznie zobacz Zamek El Morro. To XVII-wieczna forteca, która strzegła wejścia do portu w Santiago de Cuba. Znajduje się na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na miasto. Oba te miasta mają bogatą historię i kulturę, a także piękne krajobrazy i plaże, które warto zobaczyć podczas wakacji na Kubie.

Wypoczynek w Jardines del Rey

Wczasy na Kubie nie muszą oznaczać jedynie oglądania zabytków. Jedną z największych atrakcji w Jardines del Rey jest Playa Pilar, uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na Kubie. Plaża oferuje piękny, biały piasek i krystalicznie czystą wodę. W Jardines del Rey jest wiele hoteli z wszelkimi udogodnieniami, takimi jak spa, baseny czy bary, co czyni to miejsce idealnym do wypoczynku i relaksu.

 Materiał zewnętrzny

Udostępnij