Sugestie

Wyślij sugestię

Zobacz nasz sklep!
Dzisiaj jest 21.05.2018r. Imieniny: Wiktora, Tymoteusza
Zapomniałem hasłaRejestracja

Grecja najpopularniejszym celem wakacyjnym wśród Polskich turystów

2014-06-17 22:35 Autor: Zoover
Grecja to numer jeden na liście krajów, które Polacy wybrali jako najciekawsze miejsca na wakacje. Na zdjęciu wyspa Santorini.

Grecja to numer jeden na liście krajów, które Polacy wybrali jako najciekawsze miejsca na wakacje. Na zdjęciu wyspa Santorini.

Grecja wychodzi z turystycznego dołka i znów staje się popularna. Polacy wybierają Grecję jako kierunek swoich wakacji, częściej niż w zeszłym roku.

Kraj ten wydaje się wychodzić z kryzysu ekonomicznego, dzięki czemu może przywitać więcej polskich turystów. Za to zainteresowanie Egiptem i Chorwacją znacznie spada.

Niezależna witryna turystyczna Zoover przyglądała się ruchowi na swojej polskiej stronie od 1 stycznia do 1 marca 2014 roku. W badaniach wzięto pod uwagę około 2.5 miliona wyników.

Greckie wakacje marzeń

Według badań przeprowadzonych przez portal, Grecja to numer jeden na liście krajów, które Polacy wybrali jako najciekawsze miejsca na wakacje. Wakacje w kraju nie wzbudzają już w nas takiego zainteresowania. W porównaniu z zeszłym rokiem zainteresowanie zakwaterowaniem w Polsce spadło o 13,1%.

Region śródziemnomorski mniej popularny

Zainteresowanie regionem śródziemnomorskim znacznie spada. Popyt na Hiszpanię spadł o 6,2%, również Włochy budzą mniejsze zainteresowanie w Polakach, co potwierdza spadek o 16,4%. 12,6% mniej Polaków wybrało Chorwację jako miejsce na wakacje. Egipt również nie powinien nastawiać się na wzrost liczby turystów z Polski, popyt na ten kraj zmalał o 9,7%. Prawdopodobną przyczyną spadku jest niestabilna sytuacja polityczna.

Turcja znalazła się na 5 pozycji w Top10, odnotowując wzrost o 18,7%. Jest to prawdopodobnie jedyny kraj śródziemnomorski, który może się spodziewać wzrostu liczby polskich turystów. Ten wzrost wydaje się być spowodowany spadkiem zainteresowania w Egipcie.

Anglia i Stany Zjednoczone

Anglia odnotowała 25,6% wzrost zainteresowania polskich turystów w porównaniu z rokiem 2013. Kraj ten znalazł się na pozycji 7 w Top10. Również Stany Zjednoczone stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków, na co wskazuje wzrost zainteresowania o 32,5%. Niestety, pomimo wysokich notowań, Stany Zjednoczone nie znalazły się na liście Top10.

 

źródło: twojaeuropa.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Powrót do strony głównej

Kursy Walut

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka