Sugestie

Wyślij sugestię

Zobacz nasz sklep!
Dzisiaj jest 21.05.2018r. Imieniny: Wiktora, Tymoteusza
Zapomniałem hasłaRejestracja

Poradnik podróżnika

Thumbnail

Każda podróż to wielkie wyzwanie. Jak mu sprostać? Tu pomocny może okazać się nasz poradnik.  

 

 

Pamiętaj:

* Ubezpiecz się!

* Nigdy nie wyruszaj w drogę z pustym żołądkiem

* Podczas podróży pij dużo wody mineralnej, staraj się unikać napojów słodzonych, ograniczaj alkohol.

* Jeżeli nie masz gdzie spać, a nie możesz znaleźć żadnego motelu, udaj się do dobrej dzielnicy miasta wejdź do całodobowej kawiarni zamów coś, daj (duży) napiwek kelnerce i zapytaj czy możesz przeczekać noc, gdzieś w kącie. Jeżeli się nie zgodzi, to pozostaje kościół, księża przeważnie pozwalają spać w przedsionkach. Zapomnij o popularnych dworcach, parkach, to w gruncie rzeczy niebezpieczne miejsca.

* Dla bezpieczeństwa kup na bazarze tani zegarek, który imituje drogi (pamiętaj, żeby był ciężki), to będzie twój bufor bezpieczeństwa w razie łapówki lub rabunku oddasz go bez żalu.

* Nie wyglądaj na najmodniejszego i najnowocześniejszego na ulicy, bo w szczególnie w biednych krajach zanim przejdziesz sto metrów, ktoś cię wepcha w ciemną ulicę.

* Zabierz ze sobą zestaw kłódek, które zabezpieczą twój bagaż. Mogą się także przydać do zabezpieczenia pokoju w jednym z pensjonatów, gdzie drzwi nie mają zamków, tylko rygle.

* Gdy ruszasz w drogę, możesz dać część dokumentów (np. paszport) księdzu lub siostrom zakonnym, z prośbą by wysłały je do placówki w miejscowości do której się udajesz. Będą one bezpieczne, a gdy nie pojawisz się w umówionym terminie, by je odebrać zawiadomią odpowiednie służby.

 Dodano 2010-12-20 22:56:39
Zmodyfikowano 2010-12-20 22:56:39

Komentarze

Dodaj komentarz

Powrót do strony głównej

Kursy Walut

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka