Sugestie

Wyślij sugestię

Zobacz nasz sklep!
Dzisiaj jest 20.05.2018r. Imieniny: Bernarda, Bazylego
Zapomniałem hasłaRejestracja

Dla żeglarzy

Thumbnail

Żeglarstwo jest dyscypliną sportów wodnych, a także rodzajem turystyki lub rekreacji. Jest to dzisiaj takżeforma szkoleń - zarówno dla późniejszych marynarzy, oficerów i kapitanów jednostek motorowych, jak i tzw. „szkoła charakterów” dla młodzieży.

Żeglarstwo uprawiane jest na jednostkach pływających napędzanych siłą wiatru - za pośrednictwem żagli. Oprócz typowego żeglarstwa na żaglówkach, jachtach i żaglowcach istnieje także specyficzna odmiana żeglarstwa wodnego. Jest toplywanie na deskach z żaglem, zwana windsurfingiem oraz kiteboarding, czyli rodzaj deski przypiętej do nóg, z tą różnicą, że jednostką napędową nie jest żagiel, tylko latawiec.

Istnieją także  odmiany żeglarstwa poza wodą – takie jak żeglarstwo lodowe, a także żeglarstwo lądowe. To ostatnie występuje pod postacią różnych eksperymentalnych pojazdów kołowych napędzanych żaglami, które ogólnie nazywa się żaglowozami.

Im więcej się żegluje, tym bardziej rośnie ciekawość tą dyscypliną.Dodano 2010-12-20 22:36:23
Zmodyfikowano 2011-01-20 10:07:00

Komentarze

Dodaj komentarz

Powrót do strony głównej

Kursy Walut

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka